Frodo wraz z drużyną pierścienia wyrusza w podróż

Wybór wakacyjnej lektury nie jest łatwym zadaniem. Często szukamy czegoś lekkiego, co możemy zabrać ze sobą w podróż, nosić w torebce, gdy wybieramy się na plażę. Co jednak, gdy plany wyjazdowe wyglądają mało imponująco? Wybierzmy lekturę, dzięki której wyruszymy w podróż poza granice własnej wyobraźni. Taką właśnie powieścią jest Władca pierścieni drużyna pierścienia w najlepszym sklepie“.

Spokojne życie hobbitów

Inspiracją do napisania “Władcy Pierścieni” było dla J.R.R. Tolkiena jego pierwsze dzieło pt. “Hobbit, czyli tam i z powrotem”. W tej opowieści, główny bohater, hobbit Bilbo, wchodzi w posiadanie magicznego pierścienia, który obdarza noszącą go osobę niewidzialnością. To właśnie ten pierścień stał się ogniwem łączącym dwie kolejne historie. 

Frodo Baggins, siostrzeniec Bilba, mieszka w pięknym, sielskim i zielonym Shire wraz z innymi hobbitami, którzy są ludem spokojnym, ceniącym sobie komfort i stroniącym od wszelkich dziwactw. Frodo skrycie marzy, by odbyć podróż tak, jak jego wuj, jednak okazja przychodzi do niego dość nieoczekiwanie. Okazuje się, że pierścień, który Frodo otrzymał od Bilba w prezencie, jest tak naprawdę Pierścieniem Władzy i należy do Czarnego Władcy Saurona. Jego pan poszukuje go wytrwale i w tym celu wysłał Nazguli – upiory pierścienia, które nie przestaną ścigać posiadacza pierścienia, dopóki ten nie wpadnie w ich ręce. 

Wielka przygoda małych ludzi

Czarodziej Gandalf sugeruje Frodowi zanieść pierścień w bezpieczne miejsce – do doliny elfów Rivendell. Hobbit, wraz z trzema swymi pobratymcami wyrusza w podróż, dalej niż kiedykolwiek przedtem, tylko po to, by dowiedzieć się, że jego pierwotny cel wcale nie był końcem, ale początkiem wielkiej wyprawy. W dolinie elfów zawiązana zostaje drużyna pierścienia, której celem staje się zniszczenie jedynego pierścienia w czeluściach Góry Przeznaczenia.

“Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia” to pierwszy tom trylogii J.R.R. Tolkiena, który zabiera czytelnika w niesamowitą podróż, z której tylko najwytrwalsi wyjdą cało.